Silvan Logistics vs Raben Logistics Chorzów

Silvan Logistics
2 - 6
Raben Logistics Ruda Śląska

W derbach logistycznych faworytem był Raben, który walczy o awans do Ekstraklasy. Na drugim biegunie znajduje się Silvan, który szuka punktów potrzebnych do utrzymania. Od pierwszych minut to outsider przeważał, co przełożyło się na wynik. W 3 minucie gola zdobył Marcin Caus, lecz Chorzowianie szybko odpowiedzieli trafieniem Sebastiana Helwiga. W 10 minucie znów Silvan był na prowadzeniu, po bramce Adama Suwaja. Od tego momentu trafiali już tylko zawodnicy Rabenu. W 14 minucie Dawid Wypiór doprowadził do remisu, który utrzymał się już do końca pierwszej odsłony. W drugiej połowie obraz gry był dosyć wyrównany, lecz między 28 a 33 minutą ogromną przewagę miał faworyt. I w trakcie tych 300 sekund trafili do bramki przeciwnika czterokrotnie. Gomoła, Adamski, Poczwardowski i ponownie Helwig zapewnili swojej ekipie tymi trafieniami fotel lidera. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla Rabenu, którzy wciąż zachowują realne szanse na awans do najwyższego szczebla rozgrywek Sportowej Ligi Firm.